Certyfikaty i atesty

Płyty MDF to produkt drewnopochodny, który powstaje w wyniku sprasowania włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Do produkcji płyty MDF nie stosuje się tradycyjnych klejów dzięki czemu płyty są całkowicie wolne od emisji formaldehydu - trującego gazu jaki wydobywa się z klejów używanych do produkcji płyty wiórowej i laminowanej. Dlatego płyty MDF posiadają najwyższą klasę higieniczności określaną fachowo jako H1, czyli wolne od formaldehydu. Płyty wykorzystywane do produkcji mebli Fiorentino posiadają niezbędne certyfikaty i atesty dzięki którym można je używać do produkcji mebli dziecięcych.

Ponadto meble Fiorentino są lakierowane wyłącznie nietoksycznymi, eco-farbami akrylowymi (wodorozcieńczalne), które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Nie posiadają one w swoim składzie żadnych organicznych rozpuszczalników, które są główną przyczyną zatruć i alergii u dzieci. Wszystkie farby użyte do produkcji mebli Fiorentino są również opatrzone w certyfikaty dopuszczające je do produkcji mebli dziecięcych.

Jednocześnie zwracamy uwagę naszych klientów, iż meble nie posiadające wyżej wymienionych certyfikatów nie nadają się do użytku przez dzieci. Nie posiadanie przez producenta odpowiednich atestów i certyfikatów wiąże się z tym, iż oferowane przez niego produkty nie spełniają norm gwarantujących bezpieczeństwo dzieci, a w szczególności wskazują, w większym lub mniejszym stopniu na toksyczność produktów.

Masz pytania?

Z przyjemnością pomożemy

tel. (+48) 608 022 070

Czynne pon.-pt. w godzi. 9.00 - 17.00

bok@fiorentino.pl

Meble dostarczamy

WŁASNYM TRANSPORTEM
Więcej >