Rozprawiamy się z mitami. Dlaczego warto kupić białe meble?

by: fiorentino

Dlaczego boimy się białych mebli? Biel podobno jest niepraktyczna, widać na niej każdą odrobinę brudu, pojawiają się rysy, nie wspominając już o tym, że możemy zostawić na niej odcisk brudnego palca! O zgrozo - drżą pedanci, a jak się okazuje zupełnie niepotrzebnie, bowiem praktyka pokazuje czarno na białym, że meble w najjaśniejszym z kolorów są praktyczniejsze w użytkowaniu niż te imitujące drewno.

Odrobina teorii. Biel swoją popularność w designie zawdzięcza Carlowi Larssonowi, szwedzkiemu malarzowi i architektowi wnętrz, który stworzył cykl obrazów przedstawiający dom urządzony przez jego żonę. Biel dominująca w obrazach została doceniona przez resztę Europy. Skandynawska moda rozprzestrzeniła się na cały Stary Kontynent. Białe meble do tej pory na dobre zadomowiły się w naszych kuchniach, a białe fronty to już klasyk. Niektórym wnętrza w najjaśniejszym z kolorów kojarzą się ze sterylnością i szpitalem. My jednak udowodnimy Wam, że skojarzenia te nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Meble fiorentino

Zalety białych mebli

1. Ponadczasowość
Mocne i przytłumione barwy wchodzą i wychodzą z mody, tymczasem dwa kolory są ponadczasowe, mowa oczywiście o białym i czarnym. Biel pasuje do wnętrza urządzonego w każdym stylu, świetnie komponuje się z innymi barwami. Co więcej, najjaśniejszy z kolorów koresponduje z każdym stylem i dodatkiem w innym kolorze.

2. Optyczne powiększenie przestrzeni
Jeśli urządzasz małe wnętrza, masz powód, by postawić na biel. Jaki? Jest to kolor posiadający zdolność do optycznego powiększenia przestrzeni. Z jasną podłogą i ścianami w stonowanym kolorze oraz z dobrze dobranym oświetleniem, można zdziałać cuda.

3. Lekkość
Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do pokoju, na podłodze leży gruby dywan, a przy ścianie postawiona jest meblościanka, już czujecie przytłoczenie? W nowoczesnych wnętrzach stawia się na lekkość, a ta kojarzy się właśnie z bielą.

4. Łatwość w czyszczeniu
To najważniejsza zaleta posiadania białych mebli. Wbrew powszechnej opinii, że najjaśniejszy z kolorów jest ciężki w utrzymaniu czystości, sytuacja prezentuje się w znacznie bardziej optymistycznych barwach. Z wysokiej jakości laminatów i lakierów łatwo usuwa się wszelkie plamy, kurz i i odciski palców. Co więcej, na białym najszybciej zauważysz zabrudzenia i pewnie będziesz chcieć, jak najszybciej je usunąć.

5. Kolor, który wpływa na nastrój
Każdy kolor wpływa na nasz nastrój, zieleń uspokaja, pomarańcz pobudza, niebieski zaostrza apetyt, a biel? Daje iluzję przestrzeni, sprawia, że wnętrza wydają się czyste, świeże i proste. Całość przywodzi na myśl spokój, odprężenie i łagodzi emocje. Biel pomaga w zebraniu myśli, skupieniu, a oczom pomaga odpocząć. Dodatkowo wycisza zmysły, jednocześnie nie gasząc zapału. Jasne wnętrza wydają się być harmonijne i poukładane.


Masz wiele powodów, by kupić białe meble, który przesądzi o ich zakupie?

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Masz pytania?

Z przyjemnością pomożemy

tel. (+48) 608 022 070

Czynne pon.-pt. w godzi. 9.00 - 17.00

bok@fiorentino.pl

Meble dostarczamy

WŁASNYM TRANSPORTEM
Więcej >