Z czym zestawić białe meble, by nie straciły swojego potencjału?

by: fiorentino

Na fali rosnącej popularności stylu skandynawskiego i minimalizmu, we wnętrzach coraz częściej zaczęły pojawiać się białe meble, a razem z nimi pytanie: "Z czym je komponować i zestawiać?". Biel w pomieszczeniach wypada elegancko, dodaje im lekkości i przestronności. Wbrew pozorom nie jest trudna w utrzymaniu czystości.

Białe meble - z czym je łączyć?

Na fali rosnącej popularności stylu skandynawskiego i minimalizmu, we wnętrzach coraz częściej zaczęły pojawiać się białe meble, a razem z nimi pytanie: "Z czym je komponować i zestawiać?".

Biel w pomieszczeniach wypada elegancko, dodaje im lekkości i przestronności. Wbrew pozorom nie jest trudna w utrzymaniu czystości. Niektórzy powiedzieliby nawet, że dzięki temu, że szybciej widać na niej zabrudzenia, prędzej można je usunąć. Jest to także idealny kolor do łączenia z innymi brawami, a jego uniwersalność sprawia, że można go zestawiać z różnymi stylami. Jak urządzić wnętrza, by nie odebrać białym meblom drzemiącego w nich potencjału?

Białe meble aranżacja

Choć wielu kojarzą się ze sterylnym, szpitalnym klimatem, nie brakuje chętnych, którzy zapraszają je do swoich wnętrz. Nie da się bowiem ukryć, że białe meble posiadają swój niewątpliwy urok. Mogą sprawić, że mieszkanie stanie się perełką minimalizmu albo z odpowiednimi dodatkami będzie klasycznym przykładem stylu glamour czy skandynawskiego. Jak aranżować wnętrza, w których największymi gwiazdami będą meble w najjaśniejszym z kolorów?

Sekretem są dodatki. Ogromną zaletą bieli jest możliwość sensownego połączenia jej z innymi barwami. Białe meble idealnie komponują się zarówno z jasną jak i ciemną podłogą. A co w takim razie na ściany? Co odważniejsi proponują nawet, by biel... łączyć z bielą. Jednak w takiej sytuacji, warto zaprosić do pomieszczenia drewniane akcenty.

Innym modnym odcieniem świetnie korespondującym z najjaśniejszym z kolorów jest szary, który właściwie odnajdzie się w każdym pokoju, zarówno w tym należącym do nastolatki czy osoby dorosłej. Jeśli wolimy mocniejsze akcenty, to warto zestawić biały z turkusowym, butelkową zielenią, indygo, czernią i złotym. Porozmawiajmy jeszcze o dodatkach - kolorowe poduszki, lampki, zegar czy świeczniki lub rzeźby w intensywnych barwach idealnie będą pasować w zestawieniu z białymi meblami.

Białe meble do sypialni

Czy białe wnętrza nadają się na sypialnię dla nastolatków? Nie bez przyczyny na to pytanie należy udzielić pozytywnej odpowiedzi. Biel to kolor ponadczasowy i uniwersalny, który można bezproblemowo łączyć z każdym wzorem i stylem, a to jest niezmiernie ważna informacja, gdy przychodzi nam urządzać pokój dla dziecka, którego gust zmienia się czasem z tygodnia na tydzień. Stawiając na białe meble, mamy pewność, że za jakiś czas czeka nas wymiana jedynie dodatków, a nie całego wyposażenia pomieszczenia. Odświeżając same akcesoria, kolory na ścianie i tekstylia w pokoju, zmienimy cały jego klimat i nie będziemy musieli przy tym inwestować w nowe meble.

Dlaczego biel sprawdzi się w każdej sypialni? Nie tylko dlatego, że doda wnętrzom przestronności, ale i zapewnia przebywającym w nich osobom uczucie relaksu i spokoju, a właśnie one są pożądane w pomieszczeniu, w którym przesypiamy 1/3 naszego życia.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Masz pytania?

Z przyjemnością pomożemy

tel. (+48) 608 022 070

Czynne pon.-pt. w godzi. 9.00 - 17.00

bok@fiorentino.pl

Meble dostarczamy

WŁASNYM TRANSPORTEM
Więcej >